راهکارهای مناسب جهت برگزاری مراسم عقد ایده آل

در این مقاله راهنمایی را برای شما توصیه می کنیم که می تواند برای برگزاری یک جشن عقد باشکوه همراهتان باشد.
راهکارهای مناسب جهت برگزاری مراسم عقد ایده آل

چند توصيه براى مراسم عقد محضرى:

برای اینکه در روز مراسم عقدتان هیچ چیز زا از قلم نیندازید و در روزهایی که سرتان شلوغ است و نمی خواهید  چیزی را فراموش کنید ، راهنمایی را برای شما توصیه می کنیم که می تواند برای برگزاری یک جشن باشکوه یاورتان باشد.

از یک ماه قبل به فکر برنامه ریزی مراسم عقد باشید:
در ابتدا تاریخی برای روز عقدتان معین کنید. اگر تاریخ پیشنهادی مقارن با اعیاد مذهبی یا اتفاقات مهم می باشد باید حتما یک ماه زودتر از محضرخانه وقت بگیرید چرا که یک روز مانده به عقد در این اعیاد جای خالی پیدا نخواهید کرد.

حتما لیست خرید مراسم عقد را تهیه و موارد مورد نیاز را خریداری نمایید. در صورتیکه ایده هایی برای مراسم عقد دارید حتما با مسئول تشریفات جشن عقد در میان بگذارید تا برنامه ریزی مراسم عقد به سلیقه  شما نزدیک باشد.

فقط بزرگ تر ها :
تعداد مهمانانی که قرار است برای این اتفاق مهم دعوت شوند را یادداشت کنید و به دفتر خانه اطلاع دهید. در نظر داشته باشید در مراسم عقد محضری حضور بزرگان دو خانواده کافی است پس لازم نیست همه را با فرزندانشان در نظر بگیرید. ساعت دقیق برگزاری مراسم و نحوه برگزاری مراسم عقد در محضر را از دفترخانه بپرسید و براساس همین پرسش مهمانانتان را دعوت کنید. زیرا ممکن است قبل یا بعد از شما خانواده دیگری آنجا مراسم داشته باشند و دیر یا زود رفتن شما ازدحام و بی نظمی ایجاد کند. 

هزینه اصلی :
دفاتر ثبت ازدواج معمولا هزینه تعریف شده ای دریافت می کنند که این هزینه که از طرف سازمان ثبت برای آن ها تعریف شده است . البته دفاتر مختلف بر اساس تشریفات عقد و خدماتی که به شما ارائه می دهند هزینه های متفاوتی از شما مطالبه می کنند. برای مثال وجود اتاق عقد مجزا ، سفره عقد مفصل یا جزئی ، نیروی خدماتی پذیرایی کننده از مهمانان و ... از جمله خدمات اضافی است که در بعضی دفاتر ارائه می شود.

آینه ای مخصوص شما :
 آینه و شمعدان و قرآن ، اصلی ترین و اولین مورد از خرید عروس و داماد به حساب می آید که با توجه به رسم ها و به پیشنهاد خیلی از بزرگ تر ها ، برای هر عروس و داماد اختصاصی باشد یعنی عروس خانم و آقای داماد حین عقد خودشان را در آینه اختصاصی خودشان ببینند.

یادتان نرود که در روز محضر جواب آزمایش های قبل از ازدواجتان را همراه داشته باشید و نمی توانید کپی شناسنامه ارائه دهید و فقط و فقط به اصل شناسنامه نیاز است.

کلیدهای طلایی یک مراسم عقد موفق :
یک راه حل ساده برای اینکه دچار مشکل نشوید این است که مدارک مهم عقد مانند شناسنامه و جواب آزمایش را به خانواده بسپارید تا فراموش نشود. معمولا مادرها حواس جمعی دارند.
اگر دوست یا فامیلی دارید که به تازگی ازدواج کرده از او بخواهید عقد نامه اش را به شما امانت بدهد تا با مطالعه دقیق و سر صبر آن تمام موارد مورد شک و تردید را بخوانید و با مشورت یک کارشناس یا یک ریش سفید آن را درک کنید.
مدرک اصلی عقدنامه تان چند روز بعد ثبت می شود پس عجله نکنید و انتظار نداشته باشید همان لحظه آن را تحویل بگیرید.
قبل از مراسم عقد اگر شرط ویژه ای دارید از قبل به محضرخانه اعلام کنید تا مورد قانونی نداشته باشد و اگر موردی داشته باشد بتوان آن را رفع و رجوع کرد .
بهتر است محضر نزدیک محل سکونتتان را در نظر بگیرید و از همین مکان اقدام به معرفی نامه کنید .

مقالات مرتبط
نظرات کاربران
برای این مقاله نظری درج نشده است
درج نظر شما

نام*
      
ایمیل
  
متن نظر شما:*
     
متن تصویر
 

راهکارهای مناسب جهت برگزاری مراسم عقد ایده آل سالن عقد ماهور - سعادت آباد چگونه یک مراسم باشکوه برگزار کنیم دفتر عقد و ازدواج ماهور واقع در سعادت آباد، برگزاری مراسم عقد با شکوه در سالن عقد ماهور، عقد آریایی، سفره عقد شیک، عقد محضری، سالن مجلل عقد، عقد رویایی، عقد ارزان، غرب تهران دفتر عقد و ازدواج ماهور واقع در سعادت آباد، برگزاری مراسم عقد با دفتر عقد و ازدواج ماهور واقع در سعادت آباد، برگزاری مراسم عقد با شکوه در سالن عقد ماهور، عقد آریایی، سفره عقد، عقد محضری، سالن مجلل عقد، عقد رویایی، عقد ارزان، غرب تهران برگزاری مراسم عقد, نحوه برگزاری مراسم عقد در محضر, نحوه برگزاری مراسم عقد, لیست خرید مراسم عقد, ایده هایی برای مراسم عقد, کارهای قبل از مراسم عقد, برنامه ریزی مراسم عقد, تشریفات جشن عقد, در محضر, مراسم عقد جالب, چگونه یک مراسم باشکوه برگزار کنیم, عقد باشکوه, سالن عقد, تشریفات عقد, ماهور, سعادت آباد, عقد, ازدواج, دفتر عقد, دفتر ازدواج, دفتر عقد و ازدواج, سفره عقد, عقد تشریفاتی, دفتر عقد و ازدواج غرب تهران, محضر عقد با شام, محضر عقد, عقد آریایی, لباس عقد محضر, مراسم عقد, ماهور, دفتر عقد و ازدواج ماهور, سالن عقد و ازدواج ماهور, سالن عقد ماهور, سالن عقد سعادت آباد, سالن عقد, محضرخانه سعادت آباد, سعادت آباد, دفتر عقد و ازدواج سعادت آباد, دفتر عقد و ازدواج شهرک غرب, بلوار فرحزادی, ازدواج آسان, کجا عقد کنیم, نامزدی, ازدواج, عروسی, عروس, آتلیه, خنچه عقد, گیفت عقد, سالن عقد, دفترخانه عقد, متن عقد آریایی, دفترخانه ازدواج, عقد رویایی, ازدواج ارزان, عقد لاکچری, عاقد کت و شلواری, عاقد روحانی, سفره عقد لوکس, گرمدره, کرج, غرب تهران،تالار عروسی، تالار عقد راهکارهای مناسب جهت برگزاری مراسم عقد ایده آل